M-am decis...Romania este maidanul pe care se joaca Traian Basescu. Prezentand sindromul copilului fara jucarii, a ajuns la varsta maturitatii (biologic vorbind)sa se joace pur si simplu cu o tara intreaga....
Dupa ce s-a jucat de-a mama si de-a tata cu tanara Udrea, acum cateva zile, s-a jucat de-a hotii si vardistii cu Politia Romana...Acestia, persoane care au depus un juramant, care reprezinta o institutie a statului si alte chestii invocate de pedelei, sunt si ei oameni...Sa ii dam lui Traian Basescu o veste: si ei mananca, si ei au copii, familie, si ei trebuie sa aiba un acoperis deasupra capului... Faptul ca ai depus un juramant si reprezinti o institutie a statului nu te face de fier sau robot...Chiar si ca robot, ai mai avea nevoie sa fii uns din cand in cand...
Buun...si s-au jucat un pic prin curtea scolii...Problema este ca tanarul Traian Basescu s-a suparat ca un copil rasfatat ce este si a luat o decizie demna de rasfatul sau... Il si vad cu mucii-n barba, aruncand priviri amenintatoare:
- Nu mai vorbesc cu voi niciodata! Sunteti niste rai! Si-am sa spun la toata lumea!
Si-a luat jucariile si-a plecat...Si-a spus la toata lumea... Si el si prietenul Boc s-au hotarat sa renunte la serviciile politienesti...Mai mult de atat, s-au dus si i-au parat pe colegii de joaca la Tatal lor, Blaga...
- Ia uitati ce-au facut copiii dumneavoastra...!urmand ca tata Blaga sa ii urecheze pe kinderii neascultatori.
Asteptam urmatorul joc: Ratele si vanatorii!
duminică, 26 septembrie 2010
miercuri, 22 septembrie 2010
Noua Lege a Pensiilor....

Bun, bun...pe Anastase o arestam, o pedepsim, o bicium, dam cu pietre in ea...Dar cu cei 6 milioane de oameni care intra sub incidenta acestei legi ce facem?
Noua Lege a Pensiilor
vineri, 10 septembrie 2010
Sa spunem NU!
Ne aflam într-o situaţie dramatică in care instituţiile statului încalcă flagrant drepturile individului şi lasă fara speranţă toate categoriile sociale. Administraţia prezidentială, guvernul, administraţia locală au devenit piesele de şah ale preşedintelui în meciul cu oamenii simpli. Ne declară în fiecare zi şah prin jigniri şi denigrari ale elitelor ori prin atacuri mişeleşti la pensionarii care işi duc traiul cu câteva milioane.
Perspectivele au devenit o glumă proastă pentru poporul care duce grija zilei de maine. Cota de încredere în cei care ne guverneaza nu trece de zece procente, iar statul este asimilat cu mafia şi este considerat o unealtă a corupţiei. Criza administrată defectuos a îndemnat oameni să se sinucidă de frica facturilor.
Pentru toate acestea si pentru câte înduraţi zilnic, indiferent de poziţia pe care o ocupaţi in peisajul social, vă invit sa ii spunem NU. Vă invit în Piata Universitaţii, simbolul libertaţii să strigam paşnic, politicos că noi NU acceptăm batjocura.
Pe 10. 10. ’10 vă îndemn să vă anuntaţi 10, 100, 1000 de prieteni că ne vom ruga într-un gând, fie de pe treptele Teatrului Naţional din Bucuresti, fie din Timişoara, fie din Iaşi, pentru România. Pentru că România este ţara celor care cred în ea, nu a parveniţilor care o privesc ca pe o afacere. Vă invit să ne luam România înapoi !
Copilul Democratiei
Perspectivele au devenit o glumă proastă pentru poporul care duce grija zilei de maine. Cota de încredere în cei care ne guverneaza nu trece de zece procente, iar statul este asimilat cu mafia şi este considerat o unealtă a corupţiei. Criza administrată defectuos a îndemnat oameni să se sinucidă de frica facturilor.
Pentru toate acestea si pentru câte înduraţi zilnic, indiferent de poziţia pe care o ocupaţi in peisajul social, vă invit sa ii spunem NU. Vă invit în Piata Universitaţii, simbolul libertaţii să strigam paşnic, politicos că noi NU acceptăm batjocura.
Pe 10. 10. ’10 vă îndemn să vă anuntaţi 10, 100, 1000 de prieteni că ne vom ruga într-un gând, fie de pe treptele Teatrului Naţional din Bucuresti, fie din Timişoara, fie din Iaşi, pentru România. Pentru că România este ţara celor care cred în ea, nu a parveniţilor care o privesc ca pe o afacere. Vă invit să ne luam România înapoi !
Copilul Democratiei
miercuri, 28 iulie 2010
Deci...da!
Mi-am luat o perioada libera, am avut mult de lucrat la serviciu si am parasit un pic viata politica si situatia din Romania...M-am intors si-am gasit...acelasi lucru! Tot criza, tot ne plangem, tot nu facem nimic...
Guvernantii o tin intr-o veselie...oamenii tipa de foame (stati sa vedeti la iarna), Mamaia e tot plina, Banbu-ul geme de pitzipoance si masini luxoase, romanii rup plajele din afara si cine-i condamna?...la noi e atat de scump! Daca mergi pe terasele din centrul vechi, nu e criza...Daca te plimbi pe Dorobanti, nu e criza...
Liderii de sindicat au disparut...protestele au disparut...presa mai zbate dintr-o aripa...pe ici pe colo se mai aude si dansul pinguinului...Cred ca inteleg...e vara, e cald, n-avem pofta de mancare, deci inca nu ne afecteaza preturile crescute! Mai asteptam putin!
Guvernantii o tin intr-o veselie...oamenii tipa de foame (stati sa vedeti la iarna), Mamaia e tot plina, Banbu-ul geme de pitzipoance si masini luxoase, romanii rup plajele din afara si cine-i condamna?...la noi e atat de scump! Daca mergi pe terasele din centrul vechi, nu e criza...Daca te plimbi pe Dorobanti, nu e criza...
Liderii de sindicat au disparut...protestele au disparut...presa mai zbate dintr-o aripa...pe ici pe colo se mai aude si dansul pinguinului...Cred ca inteleg...e vara, e cald, n-avem pofta de mancare, deci inca nu ne afecteaza preturile crescute! Mai asteptam putin!
sâmbătă, 3 iulie 2010
Campania "Oameni pentru Oameni"
miercuri, 30 iunie 2010
Strangere de ajutoare!
Anunt si pe aceasta cale ca organizez o strangere de ajutoare pentru sinistratii din judetul Bacau! Ceea ce se intampla acolo este inimaginabil si oamenii au nevoie de orice!
Avem nevoie de mancare, medicamente, haine, paturi, corturi si transport. Orice ajutor este binevenit!
Cine poate ajuta, va rog sa-mi trimita un mail la andreea_blaster@yahoo.com
Situatia este dramatica si suntem in criza de timp!
Avem nevoie de mancare, medicamente, haine, paturi, corturi si transport. Orice ajutor este binevenit!
Cine poate ajuta, va rog sa-mi trimita un mail la andreea_blaster@yahoo.com
Situatia este dramatica si suntem in criza de timp!
miercuri, 23 iunie 2010
Mica publicitate
"Vând tara avariata, cu 22 milioane de locuri, pe butuci. Km reali 238.391, ultimul proprietar.
Stare tehnica:
Are probleme cu alimentarea, o mica defectiune la mecanismul de directie, ca nu tine linia dreapta, si merge cam înfrânata. Cutia de viteze e blocata în marsarier. Este înmatriculata în Europa, cu numere provizorii, se mai poate circula cu ea maxim o luna.
Istoric:
Este fabricata acum 2000 de ani, sub licenta romana. A fost avariata în repetate rânduri. Prima data a fost condusa de niste ciobani, dar au mai calarit-o si altii. A fost reparata numai cu piese second hand, aduse de pe la turci. O perioada a fost condusa bine de niste nemti, Carol I si Ferdinand, dar apoi a încaput iarasi pe mâna unor idioti care au bagat-o prin toate gropile.
Exteriorul a fost vopsit în 1989, dar interiorul este înca plin de rugina. A mai avut câteva reparatii capitale, în 1600, 1859 si 1918, dar a mai si pierdut o parte din piese.
Combinatii:
Predau leasingul, mai sunt de plata la ea câteva zeci de rate FMI. Accept si variante de schimb cu o tara similara din Africa, oricât de mica ar fi dar sa functioneze.
De ce o vând:
Sincera sa fiu, o vând ca m-a lasat în drum si nu ma pricep la ea. Plus ca îmi consuma cam mult, si ca s-o repar ma costa cât nu face. Oricum, eu n-am permis de conducere pentru categoria asta de tara, asa ca sa o conduca cine s-o pricepe. Daca nu o vrea nimeni, o dezmembrez si o vând pe bucati. E pacat de ea, va spun. Sper sa o ia cineva care stie sa o aprecieze."
Stare tehnica:
Are probleme cu alimentarea, o mica defectiune la mecanismul de directie, ca nu tine linia dreapta, si merge cam înfrânata. Cutia de viteze e blocata în marsarier. Este înmatriculata în Europa, cu numere provizorii, se mai poate circula cu ea maxim o luna.
Istoric:
Este fabricata acum 2000 de ani, sub licenta romana. A fost avariata în repetate rânduri. Prima data a fost condusa de niste ciobani, dar au mai calarit-o si altii. A fost reparata numai cu piese second hand, aduse de pe la turci. O perioada a fost condusa bine de niste nemti, Carol I si Ferdinand, dar apoi a încaput iarasi pe mâna unor idioti care au bagat-o prin toate gropile.
Exteriorul a fost vopsit în 1989, dar interiorul este înca plin de rugina. A mai avut câteva reparatii capitale, în 1600, 1859 si 1918, dar a mai si pierdut o parte din piese.
Combinatii:
Predau leasingul, mai sunt de plata la ea câteva zeci de rate FMI. Accept si variante de schimb cu o tara similara din Africa, oricât de mica ar fi dar sa functioneze.
De ce o vând:
Sincera sa fiu, o vând ca m-a lasat în drum si nu ma pricep la ea. Plus ca îmi consuma cam mult, si ca s-o repar ma costa cât nu face. Oricum, eu n-am permis de conducere pentru categoria asta de tara, asa ca sa o conduca cine s-o pricepe. Daca nu o vrea nimeni, o dezmembrez si o vând pe bucati. E pacat de ea, va spun. Sper sa o ia cineva care stie sa o aprecieze."
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

