Asculta Radio Whisper

Radio Whisper | RadioWhisper.com
Se afișează postările cu eticheta politica. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta politica. Afișați toate postările

miercuri, 24 septembrie 2008

Politica, tata!

Ma uitam acum pe un post de televiziune si apare o stire noua. In com.Maracineni, jud.Arges, s-a facut sedinta de consiliu. S-a propus sa se faca locuinte noi in comuna, iar consilierii PD-L au fost atat de suparati pe colegii care au propus asa ceva, incat au inceput sa arunce cu oua. Se pare ca este ceva obisnuit la Maracineni. Dl.Stelian Craciun, consilier PD-L in Maracineni, a fost atat de suparat pe dl primar Serban, incat a inceput sa arunce cu oua. Problemele grave din punctul lor de vedere se rezolva cu oua. Chiar si atunci cand au dat interviu telefonic la postul de televiziune, oamenii se certau si se bateau.
Fara comentarii!
Desi, cateva merg! Asta este clasa politica pe care ne bazam? Cu astfel de oameni iese PD-L in fata? Asta e lumea in care traim?

luni, 22 septembrie 2008

INADMISIBIL!

"Oameni buni suntem în faţa unei decizii umilitoare pentru noi toţi.
Clasa politică este pe cale de a ne fura dreptul de a alege noi inşine deputaţii şi senatorii acestei ţări. Se joacă cu noi de parcă am fi proştii lor.
Atenţia noastră este deturnată de presă către alte probleme pentru a nu vedea că se încearcă revenirea la votul pe lista de partid.
Ani de zile ne-am dorit să votăm omul, nu liste obscure de partid unde îşi găseau locul multe mediocrităţi, iar acum, sub pretextul contestaţiei de ne-constituţionalitate depusă de PRM la Curtea Constituţională, vor să anuleze alegerile uninominale.
Cu cine e aliat PRM-ul? De ce organizaţiile non-guvernamentale nu zic nimic, deşi se laudă că apără drepturile noastre? De ce de la Cotroceni nu se mai aude glasul razboinicului? E cumva complice ? Până acum presedintele Basescu iesea sa să ţipe la orice fleac, real sau nu." - cititi mai mult la http://cornelpieptea.blogspot.com

Mi-am permis sa iau cateva citate din blogul candidatului la Camera Deputatilor in Colegiul 27 din Militari. Sa fim impreuna pentru uninominal! Este votul nostru, al poporului!

vineri, 5 septembrie 2008

O alta campanie!


O data la aproximativ 4 ani, incepe campania! Aceeasi oameni, aceeasi strategie, aceeasi oboseala cronica! Dar, din loc in loc apare si cate o fata noua...tanara, zambitoare, fresh! Cineva care sa te faca sa ai incredere, cineva care e acolo pentru tine, cineva cu care sa te identifici si in care sa crezi.

Votul uninominal pentru deputati si senatori aduce astfel de fete in prim plan: Cornel Pieptea, candidatul PNL in Militari, colegiul 27. Un om simplu, tanar si placut, un om cu care vrei sa vorbesti si caruia vrei sa-i impartasesti din problemele tale. Cornel este un tanar care a simtit nevoia sa duca politica la un alt nivel!

joi, 24 aprilie 2008

Vreau sa le multumesc colegilor de gradinita...


Am citit acum ceva timp un interviu in care un domn, vorbind despre femeile din politica, spunea asa:"Nu poti ajunge secretar general al tineretului PDL-ist de pe canapelele din Bamboo". Mare adevar graia!

Ca o tanara aspiranta la viata politica, m-am intrebat de multe ori de ce eu nu am avut "norocul" de un "tatic" bine pozitionat politic. Poate atunci as fi prezentat si eu moda pe marile catwalk-uri, poate atunci si eu as fi fost considerata de o frumusete rara, poate asa eram si eu - uite-asa, cat ai pocni din degete - intr-o functie mare.

Din pacate sau, mai bine spus, din fericire, eu am parinti normali. Profesori. Care m-au crescut sa imi tin capul sus si coloana vertebrala dreapta. Care mi-au aratat ca nimic nu e gratis in lumea asta si bine au facut!

Acum 5 ani am intrat in tumultoasa viata politica. Am crescut singura, cu greseli, cu deceptii, cu suturi, dar si cu pasi inainte. Dupa 5 ani, pot sustine un discurs fara sa le multumesc colegilor de "gradinita", fara sa realizez "succesuri" pe spatele "lu' taticu"!