Asculta Radio Whisper

Radio Whisper | RadioWhisper.com

luni, 17 noiembrie 2008

Ei cu ei, noi cu noi!

:))))) eu de mult n-am mai ras asa!
Trebuie neaparat sa multumesc staff-ului de campanie al PD-L pentru ziua minunata pe care mi-au oferit-o astazi. Totul a devenit mai colorat, avioanele zboara, iarba creste, vacile dau lapte si gainile se oua...Infloreste bunastarea in tara!

Priviti si minunati-va! http://www.youtube.com/watch?v=RUT0VRIRE0M

duminică, 16 noiembrie 2008

In memoria minerilor de la Petrila


Am urmarit cu totii zilele acestea grozavia petrecuta in mina de la Petrila. Un groaznic accident de munca in care si-au pierdut viata 13 oameni, la cifrele pe care le detin la ora actuala. Familii distruse, oameni care si-au pierdut viata, raniti...

Lasand la o parte faptul ca accidentul s-a petrecut din cauza autoritatilor care nu au verificat conditiile de munca pentru acesti oameni...sa ne gandim pentru cateva momente la familiile care au pierdut unul sau mai multi membrii ai familiei!

joi, 25 septembrie 2008

Universitatea "Succesurilor"!


Parlamentul European este visul oricarui tanar aspirant la viata politica. Asa ca de ce ar face exceptie Elena, "fata lu' tata"? Aflam ca europarlamentarul PD-L Monica Iacob Ridzi a angajat-o ca stagiar pe Elenush! Basca o mai si plateste din remuneratia ei, basca poate asista si la sedinte, comisii.

Pai, dna europarlamentar, nu era mai bine sa o trimitem mai intai la cursuri de gramatica, eventual in clasele 1-4, sa faca si fatuca noastra pasii corect? Sau s-o fi gandit ca se intalneste acolo cu "colegii ei de gradinita"? Poate nu stia ce "succesuri" mai poate obtine in Romania, asa ca s-a gandit sa dea pe spate si Uniunea Europeana! Halal Tineri politicieni mai avem!

Oricum, asteptam cu interes sa "absolveasca" Universitea Politica a Succesurilor!

miercuri, 24 septembrie 2008

Politica, tata!

Ma uitam acum pe un post de televiziune si apare o stire noua. In com.Maracineni, jud.Arges, s-a facut sedinta de consiliu. S-a propus sa se faca locuinte noi in comuna, iar consilierii PD-L au fost atat de suparati pe colegii care au propus asa ceva, incat au inceput sa arunce cu oua. Se pare ca este ceva obisnuit la Maracineni. Dl.Stelian Craciun, consilier PD-L in Maracineni, a fost atat de suparat pe dl primar Serban, incat a inceput sa arunce cu oua. Problemele grave din punctul lor de vedere se rezolva cu oua. Chiar si atunci cand au dat interviu telefonic la postul de televiziune, oamenii se certau si se bateau.
Fara comentarii!
Desi, cateva merg! Asta este clasa politica pe care ne bazam? Cu astfel de oameni iese PD-L in fata? Asta e lumea in care traim?

luni, 22 septembrie 2008

INADMISIBIL!

"Oameni buni suntem în faţa unei decizii umilitoare pentru noi toţi.
Clasa politică este pe cale de a ne fura dreptul de a alege noi inşine deputaţii şi senatorii acestei ţări. Se joacă cu noi de parcă am fi proştii lor.
Atenţia noastră este deturnată de presă către alte probleme pentru a nu vedea că se încearcă revenirea la votul pe lista de partid.
Ani de zile ne-am dorit să votăm omul, nu liste obscure de partid unde îşi găseau locul multe mediocrităţi, iar acum, sub pretextul contestaţiei de ne-constituţionalitate depusă de PRM la Curtea Constituţională, vor să anuleze alegerile uninominale.
Cu cine e aliat PRM-ul? De ce organizaţiile non-guvernamentale nu zic nimic, deşi se laudă că apără drepturile noastre? De ce de la Cotroceni nu se mai aude glasul razboinicului? E cumva complice ? Până acum presedintele Basescu iesea sa să ţipe la orice fleac, real sau nu." - cititi mai mult la http://cornelpieptea.blogspot.com

Mi-am permis sa iau cateva citate din blogul candidatului la Camera Deputatilor in Colegiul 27 din Militari. Sa fim impreuna pentru uninominal! Este votul nostru, al poporului!

Udrea o face din nou!


Oameni buni, femeia asta e penibila.oricat as incerca sa-mi abat atentia de la ea, nu ma lasa...ma simt fascinata de imbecilitatea ei. eu, pana acum, ca femeie care isi doreste cariera politica, nu am stiut ca ajungi deputat crosetand la televizor. sau dand cu mopul. sau dand ghiozdane. sau sarmale.

ceea ce a demonstrat lenuta este ca imbecilitatea ei crasa nu are limite. deloc. si acum stau si imi pun intrebarea: oare oamenii chiar o voteaza? nu pot sa cred ca oamenii sunt prosti. refuz sa cred asta. eu am incredere in poporul roman.

oricum, in caz ca nu vor mai fi posturi pentru ea in politica, va avea tot timpul un loc liber la Apaca. maine, poimaine, o vom vedea schimband copii in direct.mai trebuie sa calce in direct, sa faca de mancare, sa adoarma copiii si sa faca sex cu barbac'su...ca deh! ea e o femeie obisnuita. poate zilele urmatoare o vom vedea facandu-si nevoile ca doar asta fac oamenii obisnuiti!


Femeie penibila cu neuronul in concediu, ia o pauza!

marți, 16 septembrie 2008

Critica virulenta la adresa sistemului de invatamant



"Ieri, 15 septembrie, a inceput scoala. Ca in fiecare an, multe dintre scoli au fost luate prin surprindere de inceperea noului an scolar. Noroc cu entuziasmul celor mici si mari.

Cu acesta ocazie, domnul Cornel Pieptea, candidat pentru Camera Deputatilor in Colegiul 27, Militari, a participat la festivitatile de deschidere a anului scolar la scolile numarul 156, de pe Dealul Tugulea, si numarul 117, de pe Strada Fabricii.

In cuvintele adresate corpului profesoral, parintilor si copiilor, domnia sa a avut aprecieri laudative fata de competentele pedagogice ale profesorilor si ale invatatorilor din aceste scoli.

In acelasi timp, candidatul PNL pentru Colegiul 27, a criticat in termeni duri experimentele educationale desfasurate de catre Ministerul Educatiei pe seama copiilor, inutilitatea unei parti insemnate dintre materiile studiate, dar si costurile ridicate suportate de catre parinti pentru intretinerea copiilor in scoala.

Domnia sa a incheiat sugerand importanta crescuta a educatiei, in special in spiritul formarii identitatii de cetatean al comunitatii Colegiului 27, cartierul Militari."


www.piepteacornel.ro